Dünya Mücadele Sporları Federasyon Başk. Murtaza ÜNLÜ’nün Sporsal DayanışmaMesajı

D.M.S.F Başkanı Sn.Murtaza ÜNLÜ,  tüm camiyaya internet ortamından  Mesajını iletmek üzere köşe yazısını tarafıma göndermiştir.  Ben de gönderildiği şekilde bilgilerinize  sunuyorum.

TOPLUMSAL VE SPORSAL DAYANIŞMA

Bizler yani Türk sporuna gönül bireyler veya kurumlar olarak Toplumsal dayanışma diyince ne anlıyoruz veya sporun dışında nasıl bakıyoruz, örneğini yalnızca sportif alanda değil toplumun bütün kurum ve kuruluşlarıyla ortak değerler noktasında birleşmesi ve birlikte hareket edilmesi bizleri biraz daha toplumsal olaylara duyarlı bakmaya itmez mi? Bizler amatör sporlarla uğraşan kişiler olarak günümüzde toplumsal dayanışmayı mutlaka önemsemeli ve günlük yaşantımızda önümüze konulan içinde yaşamış olduğumuz toplumu ilgilendiren ve sosyal aktivitelere faaliyetlerde mutlaka katılmalı ve özellikle dövüş sanatlarını icra eden kardeşlerimizin yaşamış oldukları toplum ile her alanda iç içe olduğunu göstermelidir, zira spor salonlarımızın veya yaşantımızın idame ettirmek için eğitim vererek maddi ve manevi kazanımlarımızı bu toplumun gençlerinden sağlıyorsak ülke sporumuzun geleceği için sizleri mutlaka bir kez daha sağduyulu düşünmeye davet ediyorum..

Arkadaşlar toplumsal dayanışmaya etki eden faktörlerin her alanda iyileştirilmesi gereklidir. Halbuki bu toplumsal dayanışmayı sağlayacak olanlar ise bizleriz yani insanlardır ve insan sosyal bir varlık olarak yaşadıklarından ve çevresinden mutlaka etkilenir. İşte bu etki pozitif olduğunda hepimize yarar sağlayabileceği gibi, negatif bir etkilenme de kesinlikle bizlere de zarar verecektir. Yaşamış olduğumuz toplumun bilyelerden oluştuğuna göre, bu etkileşme aynı zamanda toplumlarda yararlı, yada zararlı olur. Eğer bu etkileme pozitif yararlı yönde ise bireyler, toplumlar ve sonuçta ülkenin yararlanacağı güzel sonuçlar ortaya çıkar.

Şimdi oturup bu topluma sportif alanda yön verenler baya bir düşünmelidir.
Bizler yani ben, sen, o bu veya şu herkimse artık bu topluma örnek miyiz, örneğin spordaki dayanışma, birlik, beraberlik ahde vefa ve fedakârlık ruhu ile bezenmiş, hoşgörülü, affedici, antrenörüne, hakemine, sporcusuna, idarecisine, sevgi ve saygı kurallarını ihlal etmeden bu topluma örnek miyiz? , kendi egosu için, yada süregelen kısırdöngü haline gelmiş olan ben bilirim ben olmazsam olmaz gibi kavramlardan uzaklaşıp güzel ülkemizin her karış toprağında ülke sporunun geleceği için alın teri dökenlerin emeğine hürmeten hiçbir şekilde ayırmaya, kayırmaya, bu benim şu senin adamın demeden ve her branşta tatlı bir rekabet havası içinde sporda ki toplumsal dayanışmayı sağlayabiliriyiz. Ne dersiniz bunu başara bilimiyiz,

Saygılarımla

D.M.S.F Başkanı

Murtaza ÜNLÜ

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.