Hakkında

Benim kim oldugum degil, nekadar faaydali olduğum önemlidir.

 

 

Teknoloji ve Çağdaşlık

Aydın ÖZTÜRK tarafından 18 Kasım 2011 tarihinde gönderildi

Teknoloji arttıkça çağdaş bir yaşama sahip olduğumuzu sanıyoruz. Halbuki çok yanılıyoruz, aslında çağ dışı bir yaşama sahip oluyoruz. Koyun gibi güdülüyoruz. İnsani değerlerimizi kaybediyoruz, yaşamamızın gayesini unutuyoruz, herşeyimizi maddi değerlere bağlıyoruz.

Yardımlaşmak artık aptallık düşüncesini aldı, sevmek menfaate bağlandı, dostluklar yok oldu, inançlar yitiriliyor, yaşamak sadece bir kuru nefes halini aldı. İnsanlar maddi değerler yüzünden birbirini düşünmeden katlediyor. Çocuklar kayboluyor… Daha neler neler oluyor.

Biz bunları yapmak için mi yaratıldık?

 

Ey sen,  korkularinin pesinden giden insan !

Korkularinin esiri olup onlarin pesinden degil, inandiklarinin pesinden git ve inandigin gibi yasa, yoksa bir omur husranda olursun…

BAŞSALIĞI

Tüm Şehitlerimize Allah(c.c)’tan rahmet ve yakınlarına sabır diliyorum. Bu ülkede gözü olan ve halkına zulüm çektirenlere burdan bir mesajım var :  “Ne yaparsanız yapın Ülkeme ve bu toprakları kendine mesken etmiş bu Ülkemin halkına zarar veremiyeceksiniz şerefsizler. Siz şerefsiz takımına köpek diye hakaret etmek fazla gelir, Köpek sahibini bilir, köpek ona ekmek vereni tanır ve ekmek yediği tasa tükürmez. Allah(c.c)’ın izniyle bu işin sonuna da geliyoruz. Çünkü kedinin kuyruğuna basılınca kedi tırmalar son kozlarını oynar ve çare arar. Boşuna aramayın şerefsizler. Nerde görülmüş şereflilerin şerefsizlere yenildiği. Dünyada ne zaman ne yapacağı belli olmayan tek halk var o da Türk halkıdır. Herkesin sabırlı olması ve öfkesiyle değil aklıyla haraket etmesi gerekiyor. Bu şerefsiz takımının istediklerini ve beklediklerini yapmamalıyız.

 

Savaşmayı bilmek savaşmamaktır

Neden Savunma, Dövüş ve Savaş Sanatlarını öğrenmekten kaçınıyorsunuz ve de çekiniyorsunuz? Tüm canlıların organları ve de Tabiat, Kainat kendi içinde savunma durumundadır. Her canlı her konuda kendini savunmayı ve amaçları doğrultusunda da savaşmayı bilmelidir. Bilen her zaman üstün durumdadır. Aslında savaşmayı bilmek savaşmamaktır.

 

Yalakalık…

Her insan, bildiği ve bildiğine önem verdiği kadar yaşar. Çıkarları için dedikodu ve yalakalığı seçenlerin ömürleri hüsrandır ve bu yolu seçenler de korkaklardır.

 

Anı Yaşamak…

Günümüzde hemen hemen çoğumuz kendimize ve sevdiklerimize ayıracak zamanımızın  olmadığına şikayet eder dururuz.  Memnun olduklarımız  değil memnun olmadıklarımız çoğunluktadır. Peki, bunun sebebi nedir, işlerin ve sorumlulukların çokluğu mudur? Hayır, sanırım bunun sebebi amaçlarının yanlış seçilmiş olması ve en önemlisi anı yaşamayıp anlık yaşanılmasıdır . Anı yasayıp onun tadını çıkartmak insanı mutlu eder. Tabii yapabilene…

 Yukarı Çık