BURSADABUGUN’ÜN ÖZEL HABERİ

Adana’da düzenlenen 5. Ayak Muay Thai müsabakalarında yarı finale yükselen Bursa Savunma Sanatları Gençlik Spor Kulübü sporcuları İsa Koç (48 Kg), Yakup Veli (91 Kg), Polonya’da yapılacak Avrupa Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil edecek.

DAHA ÇOK BAŞARI GELECEK Bursa Savunma Sanatları Yönetim Kurulu Başkanı Muay Thai Milli Takım Antrenörü ve İl Temsilcisi olan Aydın Öztürk, Bursada Bugün’e yaptığı açıklamada, kulüp olarak daha bir çok başarılara imza atacaklarını, şu ana kadar Kulüp sporcuları Türkiye ikincisi ve üçüncülüğünü kazandırılarak artık Türkiye’yi yurt dışında da temsil etmeye başladıklarını söyledi.

MUAY THAİ TAYLAND SAVAŞ SANATI Polonya’da düzenlenecek olan uluslararası şampiyonada Türkiye adına katılacak olan kulüp sporcuları Yakup Veli, Hidayet Yurtseven, İsa Koç ve Milli Takım Antrenörü Aydın Öztürk’ün Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edeceklerini ifade eden Öztürk, “Nilüfer ilçesinde bulunan spor kulübümüzde Muay Thai, Jeet Kune Do, Sambo branşlarında eğitim verilmektedir. Kulüpte daha bir çok branş bulunmasına rağmen sadece üç branşta ciddi eğitim verilmektedir. Muay Thai spor dalı bir Tayland savaş sanatıdır. Dünyanın en sert spor dallarından biri olup insan vücuduna mükemmel bir dayanıklılık kazandırmakta ve kendini savunma konusunda en önde gelen bir savaş sanatıdır” dedi.

HIZA DAYALI BİR SPOR Jeet Kune Do Bruce Lee’nin sistemi olup en hızlı bir şekilde rakibi alt etmek üzere çalışma olduğunun altını çizen Öztürk, “Dayanıklılıktan ziyaden daha çok hıza dayalı olarak her yaştan bay ve bayanların çalışabileceği bir sistem. Sambo ise bir Rus Savaş sistemi olup daha çok yer ve güreş tekniklerinin uygulandığı çalışmalardır. Aynı olmayan sistemler üzerinde eğitim verilmekte olup zengin bir çalışma prensibine sahiptir. Bay bayan her yaş grubuna yönelik eğitim verilmektedir. Hem müsabık hem de kendini savunma anlamında çalışmalarımız mevcuttur. Kulüp ile ilgili merak ettikleriniz www.bursasavunmasanatlari.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz” diye konuştu.

HABER LİNKİ (http://www.bursadabugun.com/haber/polonya-da-turkiye-yi-bursa-temsil-edecek-ozel-haber-313943.html)

313943-polonya-da-turkiye-yi-bursa-temsil-edecek-ozel-haber-527b3cefdd9fd 313943-polonya-da-turkiye-yi-bursa-temsil-edecek-ozel-haber-527b3cec8c56b 313943-polonya-da-turkiye-yi-bursa-temsil-edecek-ozel-haber-527b3ccb04997 313943-polonya-da-turkiye-yi-bursa-temsil-edecek-ozel-haber-527b3ce90f9c7 logo

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.